Pro dotazy k pájení, prosím volete 602 336 093 (volba pájky a tavidla a co vás zajímá)

Typy pro pájení hlíníku, volba pájky na hliník.

Pro dobré pájení hliníku, je nutné znát složení základního materiálu.

Pájky  - slitiny vhodné pro pájení hliníku dělíme na tyto základní skupiny.

  Pájky – slitiny hliník – křemík (Al-Si např. AlSi5, AlSi12 . Jedná se o nejběžněji používané přídavné kovy pro pájení hliníku. Obvykle obsahují mezi 4 % a 15 % křemíku, který pomáhá zlepšit smáčení a přilnavost k hliníkovému povrchu. Al-Si pájky se obvykle používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah křemíku, jako jsou slitiny řady 3000 a slitiny řady 4000.

     Pájka – slitiny hliníku a hořčíku (Al-Mg). Tyto přídavné kovy obsahují mezi 1 % a 6 % hořčíku, což pomáhá zlepšit pevnost a odolnost spoje proti korozi. Al-Mg přídavné kovy se typicky používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah hořčíku, jako jsou slitiny řady 5000 a slitiny řady 6000.

     Pájka – slitiny hliníku a zinku (Al-Zn) Zn98Al2, Zn78Al22 Tyto přídavné kovy obsahují mezi 5 % a 22 % zinku, který pomáhá zlepšit pevnost a odolnost spoje proti korozi. Al-Zn přídavné kovy se obvykle používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah zinku, jako jsou slitiny řady 7000.

Zn98Al2  https://www.pajky.cz/hlinikova-chladirenska-pajka/hlinikova-kapilarni-pajka-alusald-2-2/

Zn98Al22 https://www.pajky.cz/hlinikova-chladirenska-pajka/hlinikova-pajka-alusald-22/

     Pájka – slitiny hliníku - měďi (Al-Cu). Tyto přídavné kovy obsahují mezi 1 % a 6 % mědi, která pomáhá zlepšit pevnost a tepelnou odolnost spoje. Al-Cu přídavné kovy se obvykle používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah mědi, jako jsou slitiny řady 2000.

 

zdroj: SALDFLUX  SRL  WWW.SALDFLUX.IT