Pro dotazy k pájení, prosím volete 602 336 093 (volba pájky a tavidla a co vás zajímá)

Tipy na pájení hliníku - SALDFLUX

Pro dobré pájení hliníku, je nutné znát složení základního materiálu. Jinak se budete trápit výběrem pájky!

Pájky dělíme podle složení:

Pájka  – slitina hliník – křemík (Al-Si např. AlSi5, AlSi12 ) Jedná se o nejběžněji používané přídavné kovy pro pájení hliníku. Obvykle obsahují mezi 4 % a 15 % křemíku, který pomáhá zlepšit smáčení a přilnavost k hliníkovému povrchu. Al-Si pájky se obvykle používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah křemíku, jako jsou slitiny řady 3000 a slitiny řady 4000.

Pájka – slitina hliníku a hořčíku (Al-Mg). Tyto přídavné kovy obsahují mezi 1 % a 6 % hořčíku, což pomáhá zlepšit pevnost a odolnost spoje proti korozi. Al-Mg přídavné kovy se typicky používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah hořčíku, jako jsou slitiny řady 5000 a slitiny řady 6000.

Pájka – slitiny hliníku a zinku (Al-Zn). Tyto přídavné kovy obsahují mezi 5 % a 22 % zinku, který pomáhá zlepšit pevnost a odolnost spoje proti korozi. Al-Zn přídavné   kovy se obvykle používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah zinku, jako jsou slitiny řady 7000.

Alusald 22  - Zn78Al22 https://www.pajky.cz/hlinikova-chladirenska-pajka/hlinikova-pajka-alusald-22/

 

Alusald 2 - Zn98Al2 https://www.pajky.cz/hlinikova-chladirenska-pajka/hlinikova-kapilarni-pajka-alusald-2-2/

Pájka – slitiny hliníku - měďi (Al-Cu). Tyto přídavné kovy obsahují mezi 1 % a 6 % mědi, která pomáhá zlepšit pevnost a tepelnou odolnost spoje. Al-Cu přídavné kovy se obvykle používají pro spojování hliníkových slitin, které mají podobný nebo vyšší obsah mědi, jako jsou slitiny řady 2000.

 

 zdroj: SALDFLUX SRL www.saldflux.it